BLISK: یک مرورگر جدید که منحصرا برای برنامه نویسان وب ساخته شده است

برنامه نویسان وب سایت تلاش بسیار سختی و پر زحمتی را برای انتخاب و گزینش یک مرورگر عالی که تمامی نیاز های شان را برطرف سازند، متحمل می شوند.

موزیلا در این زمینه قدم نهاده است تا به جامعه برنامه نویسان وب، بهره هایی را برساند. اگر همگی شما به خاطر بیاورید، سال پیش بود که هم چین مرورگری منتشر شد که به عنوان یک مروگر بروزرسانی شده برای برنامه نویسان وب ثبت شد که FIREFOX DEVELOPER EDITION 38 نام داشت.

از جایی که عوامل و امکاناتی که موزیلا در بر دارد بد و نامتناسب نمی باشد، اما نمی تواند با BLISK رقابت کند که یک مروگر تحت کروم گوگل می باشد و منحصرا برای برنامه نویسان ساخته شده است تا وب سایت هایی را بسازند و تست کنند که حیرت انگیز می باشند و به نظر در تمامی ابزارها کار می کنند. از جایی که ممکن است این ویژگی بلند پروازانه و عظیمی برای BLISK به نظر برسد، اما این مرورگر به اندازه کافی برای استفاده ساده می باشد به گونه ای که حتی افراد مبتدی در این سیستم عامل می توانند به خوبی با آن ارتباط برقرار کنند.

چیزی که BLISK را از باقی مرورگر ها متمایز می سازد و برای برنامه نویسان گزینه خوبی محسوب می شود، مجموعه و یا کالکشنی از ابزارهای محبوب از پیش نصب شده ای می باشد که در حالت EMULATOR در این مرورگر وجود دارد. این گزینه به برنامه نویسان وب به راحتی کمک می کند تا برنامه نویسی هایی که در هر گونه ابزاری اجرا می شود را تست و بررسی کنند. مزیت عالی و بزرگی که این مرورگر دارد این می باشد که برنامه نویسان می توانند مقایسه کنند که چگونه طراحی های شان در نسبت های پیکسلی و کیفیت وضوح ابزارها و صفحه نمایش های مختلف کار می کند.

در این مرورگر یک ویيگی مشهور به نام “SCROLL SUNC” وجود دارد. این گزینه به برنامه نویسان وب اجازه می دهد تا با بخش های کوچکی از برنامه نویسی در ابزارهای مختلف بدون اینکه تمرکز شان بر هم بریزد، تعامل برقرار کنند. از این رو شما می توانید در صفحه ای در ابزار دسک تاپ تان به سمت پایین اسکرول کنید؛ BLISK حالا به شما این امکان را می دهد که درست همین بخش از صفحه را در ابزارهای گوشی همراه نیز مشاهده بنمایید.

دیگر ویژگی که ارزش این را دارد که درباره اش صحبت کنیم، ویژگی AUTO-REFRESH می باشد. این ویژگی به طور منظم محتواهای صفحه را بروزرسانی می نماید به گونه ای که برنامه نویسان مجبور نخواهند بود تا تب های متعددی را در هر زمانی که تغییراتی در برنامه نویسی ایجاد می شود، بارگیری نمایند. اما موضوع به همین جا ختم نمی شود.

این مرورگر جدید همراه با یک ویژگی “اسکرین شات با یک کلیک” می باشد که برنامه نویسان را قادر می سازد تا مشکلات تکنیکی را به راحتی و آسودگی که تاکنون نداشته اند، مستند سازی نمایند. اگر می خواهید تا خطاهایی را با دیگر اعضای برنامه نویسی سایت به گونه ای موثر تر از گذشته به اشتراک بگذارید، نگران نباشید. BLISK شما را مجهز به امکاناتی می کند، به این ترتیب که به طور اتوماتیک تمامی رویداد های صفحه نمایش را در CLOULD STORAGE ذخیره می کند و به اعضا تیم شما اجازه می دهد تا هر زمانی که می خواهند به آن دسترسی داشته باشند.

در این جا یک ویژگی جدید برای برنامه نویسان تحلیل گر نیز وجود دارد: یک داشبود جدید از پیش ساخته ای برای تجزیه و تحلیل و آنالیز، بخشی از این مرورگر جدید محسوب می شود. این ویژگی، برنامه نویسی های شما را برای یافتن هر مسئله مربوط به سازگاری مرورگر، مشکلات سرعت، و مشکلات کیفیتی نظارت می کند. این گزینه هم چنان پیش می رود و برنامه نویسان را از وجود اشکالاتی در برنامه نویسی در آن واحد، با خبر می سازد و هشدار می دهد.

چیزی که کار کردن با این مرورگر را خوشایند می کند، این است گه چگونه با دیگر سرویس هایی که در ذیل اشاره می کنیم، سازگار می شود:

  • ASANA
  • GOOGLE DRIVE
  • TRELLO
  • TFS

 

در حالی که BLISK از شروع امسال در دسترس بوده است، اما بروزرسانی اخیر آن بیشتر برای برنامه نویسان سودمند جلوه می کند و بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. مبتدیانی که از این مرورگر استفاده می کنند می توانند آموزش استفاده از BLISK را که در این جا وجود دارد را مطالعه نمایند و از این رو قادر خواهند بود با رابط کاربری این مرورگر، ابزارهای برنامه نویسان و آموزشی هایی برای نحوه برنامه نویسی وب سایت یا طراحی سایت  و یا اپلیکیشن آشنا شوند.

در زمانی که این مقاله را می نویسم، BLISK تنها برای ویندوز در دسترس می باشد. در هر صورت شرکت در نظر دارد تا BLISK را برای سیستم عامل LINUX نیز به زودی فراهم سازد. ضمنا بر اساس تویت هایی از اکانت رسمی تویتر این شرکت، کاربران سیستم عامل MAC نیز می توانند انتظار داشته باشند که در ماه JUNE نسخه سیستم عامل MAC این مرورگر نیز منتشر شود. برنامه نویسان با استفاده از این مرورگر دیگر زحمت و مشکلی که در گذشته با آن رو به رو بوده اند را در بر ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X